Сабақ:Сабақтың тақырыбы: Сыбайлас және вертикаль бұрыштар

Сабақтың мақсаттарының бағыттары Сабақ мақсаты
Білім беру Оқушының сыбайлас бұрыш және вертикаль бұрыш тақырыбын оқып үйренудің жобасын біртұтас қабылдауына көмек көрсету
Тәрбиелеу Есептерді шығаруда оқушының жан дүниесіне ықпал ететін адамгершілік тұлғаның қасиеттерді, еңбексүйгіштігін дағдылардың қалыптасуына ықпал ету
Дамыту Әр оқушының практикалық білігімен сызба дағды машықтарын, мерзімді жұмыс істей білуін дамытуға жағдай жасау

Сабақтың барысы:

Сабақтың дидактика лық кезеңдері Жұмыс бағыттары мен әр дидактикалық кезең мақсаты Сабақтағы дидактикалық кезең мазмұны Жұмыс тәсілдері, әдіс-формалары Берілетін уақыт
Ұйымдастыру кезеңі Балалардың сабаққа қатысуын тексеру, зейінін мақсатқа бағыттау   Тәсілі: сұрақ-жауап Формасы: ұжымдық 1 мин
Мақсат қою Сабақтың оқушылармен бірлесе атқарылар жұыс бағытын анықтау Сыбайлас және вертикаль бұрыштар ұғымдарымен қасиеттерін біліп есесптер шығара білуге бағыттау Тәсілі: мәліметтер беру 1 мин
Жаңа сабақты түсіндіру Оқушы қызығушылығын тудыратын проблемалық сұрақтар ұсынылады Практикалық біліктерін жетілдіруге бағдар беру Практикалық және жеке құндылықтарын ізденісіне бағыттау
  1. Кез келген сыбайлас бұрыштарды алып, олардың биссектрисаларын жүргіздік. Өлшеу арқылы биссектрисалардың арасындағы бұрыш 900-қа тең екенін айқындадық;
  2. Одан соң кез келген екі сыбайлас бұрыштың биссектрисалары осы қасиетке ие болатынын дәлелдейік;
  3. Талдауды жүргізгенде кез келген сыбайлас бұрыштардың сызбасын пайдаланындар
Сыбайлас және вертикаль бұрыштардың анықтамаларын сыбайлас бұрыштардың қосындысы туралы және вертикаль бұрыштардың теңдігі туралы теоремалардың айтылуын, қасиеттерін пайдалана білу
Әдістері: ой тудыру   Қорытынды пікір алмасу   Жеке тапсырмалар арқылы ізденіске жетелеу   Формасы: ұжымдық 5-7 мин
Жаңа сабақты бекіту Кітаптағы тақырып есептерін орындата отырып, алған білімдерін әр түрлі жағдайда тиімді қолдана білуіне ықпал ету, өз пікірін даярлауға қолайлы жағдай тудыру Оқулықпен жұмыс №70 А №67 А №80-83 В №89 С   Жалпы дидактикалық әдіс: жартылай ізденіс, пікір айтуға ұмтылдыру   Формасы: топтық, жұптық, ұжымдық 5-6 мин
Жаңа сабақты пысықтау Сыныпты бірнеше топқа бөліп дайын сызбалар арқылы есепке шарт жасату Практикалық топ Есеп шарты бойынша өз идеяларын бірнеше нұсқауда жеткізу     Мерзімді жұмыс істей білуге бейімдеу. Шығармашылыққа жетелер әр түрлі әдіс арқылы ізденіске бағыт беру Формасы: топтық 15 мин
Жаңа сабақты қорыту Ізденіске бағыттау   Үй тапсырмасын дұрыс орындауға бағыт беру №88 С есептерін шығаруда өз ойларын сауатты дәлелді деректер арқылы жеткізе білулеріне ықпал ету, бағыттау Қорытынды пікір айта білуге баулу 4-5 мин
Бағалау Оқушы пікірлерімен талдау жұмыстарын бағалау Не үйрендің? Топтың, жеке оқушының білімдерін бағалау 2-3 мин
Үй тапсырмасы №88 дәлелдеуге Жауапкершілікті сезіну, Әрекеттерін дамытуға жол ашу   3-4 мин

Наши рекомендации