Vііі. інструктаж домашнього завдання.

УРОК № 15

Тема.Вчимося виправляти помилки.

Мета. Усвідомити, що помилятися властиво кожній людині; на прикладах з Біблії та життя з’ясувати, що виправлення помилки допомагає нам набратися мудрості і розуму; плекати слухняність до батьків і вчителів як спосіб уникнення помилок; свідомо оцінювати життя, щоб мати силу волі виправляти помилки.

Біблійна історія.Притча про блудного сина (Лк. 15: 11 – 32); Благовіщення (Лк 1.26)

Ключовий вірш:«… брати мої це ті, що слухають слово Боже і його виконують» (Лк 8:21).

Навчальні засоби. Ілюстрації «Благовіщення», «Блудний син», «Дім на скелі», магнітофонний запис пісні «Два брати».

.

Перебіг уроку

І. Вступна частина.

1. Християнське вітання.

2. Мотивація молитви.

Помолимося за те, щоб Бог нас не покидав ніколи, особливо в часі небезпеки і спокус.

3. Молитва «Отче наш»

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Колективне визначення теми учнями шляхом гри.

Кожен витягує з конверта окремі слова, і всі складають тему.

1. Формулювання вчителем мети уроку.

ІІІ. Актуалізація життєвого, чуттєвого та читацького досвіду.

1. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм» (на основі запису на дошці).

· Що таке помилка?

2. З’ясування на основі гри «Роби і слухай»тези, що помилятися є властивим кожній людині й помилки припуститися досить легко.

Наприклад, учитель каже: «Підніміть руку», а показує підняту ногу, говорить: «Доторкніться до вуха», а доторкається до носа; пропонує присісти, а сам нахиляються тощо.

ІV. Актуалізація опорних знань.

1. Фронтальна бесіда про те, чи помилялися учні

· під час контрольної роботи;

· у відповіді з певного предмета;

· при складанні конструктора;

· у поведінці з друзями, батьками;

· у вчинках.

2. Самостійні висновки учнів.

3. Коментар учителя.

Помилка властива людині, вона може бути ненавмисна, але завжди має поганий наслідок для нас.

4. Розповідь-повторення про мудрого чоловіка, що збудував дім на скелі з використанням ілюстрацій «Дім на скелі», «Дім на піску».

5. Читання в ролях знайомих вже учням «Казки про гусей-лебедів», історії «Помилка сестри – втрата брата», ілюстрування учнями останньої.

6. Проблемне запитання.

· Чому помилилася сестра? (Тому, що не послухалася батьків.)

V. Засвоєння нових знань, формування опорних умінь і навичок.

1. Молитва перед читанням Біблії.

2. Робота зі Святим Письмом – читання притчі про блудного сина.

3. Висловлення учнями вражень від прчитаного.

4. Фронтальна бесіда за змістом притчі.

· Що би сталося з хлопцем, якби він не повернувся до батька?

· Чи був би він щасливим після повернення?

· Чи варто слухатись порад старших, вчителів, наставників?

· Чи потрібно виправляти помилки?

· Чи станемо ми мудрішими після виправлення помилок?

5. Коментарі вчителя стосовно того, що проблема, яка сталася з блудним сином, – це наслідок його дій та помилок.

6. Наведення прикладу з життя Пресвятої Марії, зокрема її вміння слухати і як наслідок уникнення помилок і велику заслугу в Бога.

VІ. Закріплення навчальних досягнень, поглиблення знань.

1. Гра «Уникнеш помилки – здобудеш скарб, але для цього треба слухатися порад старших».

Захований гостинець, дитина розшукує не сама, а під керівництвом вчителя наприклад: йди прямо, зупинись, повернись направо, йди 3 кроки, присядь – побачиш гостинець.

2. Етичний практикум «Як визнати і виправити власні помилки?» – підготовка у групах інсценізацій рикладів із свого життя; висновки керівника групи робить про суть помилок і небезпеки непослуху.

VІІ. Узагальнення та систематизація набутих компетентностей.

1. Заключне слово вчителя.

Що ж робити коли припустилися помилки? Виправити її. Коли ми неправильно напишемо слово, ми його виправимо чи замалюємо? А що робити із сказаним, зробленим?

Треба покаятися, більше так не робити, перепросити людину, а найперше – Бога. Тому й часто ми готуємося до сповіді у церкві.

2. Спільна праця над собою.

Передаємо запалену свічку і кожен каже: «Прости мені, Боже, мій непослух батькам, насмішку над товаришем, скупість, злість, бійку, жадібність… »

VІІІ. Інструктаж домашнього завдання.

Вивчити 5 умов доброї сповіді;

Зробити ілюстрацію «Помилки, які я побачив (-ла)»

ІХ. Підсумкова частина.

1. Виконання пісня «Два брати» під магнітофонний запис.

2. Оцінювання роботи учнів.

3. Мотивація молитви.

Помолимося на знак подяки за всі дари Божі і Його любов до нас, неслухняних Його дітей.

4. Молитва.

Господи, мій Боже, я люблю Тебе цілим серцем, я дуже жалую за всі мої гріхи. Прошу прости мені. Допоможи мені поправитись. Допоможи мені завжди бути близько тебе. Амінь.

Підготувала Ганна Ковальчук

Наши рекомендации