IV. Вивчення нового матеріалу. Тема:Вступ. Соціально-економічне та господарське значення професії , перспективи її розвитку.

УРОК № 1

Тема:Вступ. Соціально-економічне та господарське значення професії , перспективи її розвитку.

Мета:

· Навчальна Формувати уявлення про професію її соціальне та економічне значення.

· Розвиваюча Розвивати вміння спів ставляти, порівнювати, узагальнювати результати. Продовжувати формування вмінь користуватись методами для узагальнення вмінь, знань і навичок.

· Виховна Розвивати пізнавальний інтерес до предмету, показати значення енергії, зокрема електричної енергії для людства, виховати бережливе поводження з електричною енергією.

Обладнання:ПК, проектор.

Тип уроку:урок засвоєння нових знань.

Форма уроку:урок - бесіда. (Слайд 1)

План-схема уроку

Етапи уроку Час, хв Методи навчання Форми навчання
I. Організаційний момент 3 Метод емпатії Фронтальна
II. Актуалізація опорних знань 3 Репродуктивна бесіда Фронтальне опитування
III. Повідомлення теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності 3 Вступна бесіда Аргументоване пояснення
IV. Вивчення нового матеріалу. 15 Лекція-діалог, метод синектики Фронтальна
V. Закріплення нового матеріалу, та застасування набутих знань. 17 Метод порівнянь, контрольна бесіда, бесіда-повторення Фронтальне опитування
VI. Підбиття підсумків уроку та повідомлення домашнього завдання. 3 Метод рефлексії Фронтальна

Хід уроку

Як сказав Юрій Гагарін: «Поехали!»


I. Організаційний момент

Привітання, перевірка присутніх на уроці. Інструктаж з ОП, запис в журнал з ОП.

Література: Атабєков

II. Актуалізація опорних знань

Ø Що таке на Вашу енергія, зокрема електрична енергія?

Ø Значення електричної енергії для людства, позитивне чи негативне?

Ø Хто такий електромонтер, його обов’язки та вимоги до нього?


III. Повідомлення теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності

Учитель повідомляє тему уроку, пропонує учням сформулювати мету уроку і, якщо потрібно, вносить корективи у їхні відповіді.

IV. Вивчення нового матеріалу.

Нормативні документи

Державним стандартом професійно – технічної освіти для для підготовки кваліфікованих робіткиків з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» 2 – 6 розрядів, затверджений 17 серпня 2007 р. № 1135 передбачено одержання учнями теоретичних знань і практичних навичок із «Спецтехнології»

У результаті вивчення дисципліни учні повинні знати: (Слайд 2)

основи електротехніки, будову і принципи роботи електродвигунів, генераторів, трансформаторів, пускорегулювальної апаратури, способи монтування і ремонту електроустаткування, правила користування контрольно вимірювальними приладами, зрощування і паяння проводів низької напруги, правила надання першої допомоги в разі ураження електричним струмом, правила охорони праці під час обслуговування електроустановок в обсязі ІІ кваліфікованої групи, прийомами і послідовність виконання такеляжних робіт.

Запис у зошит (Слайд 3)

Електромонтер або електрик – спеціаліст працюючий у сфері електрики і електротехніки, що займається монтажем, експлуатацією або ремонтом електрообладнання і електричних мереж. Дана професія відноситься до категорії особливо небезпечних, діяльність електромонтера є небезпечною і вимагає від нього знань і способів захисту від враження електричним струмом. Професійне свято- 22 грудня. http://ru.wikipedia.org

Перспективи розвитку професії

Щоб сказати про перспективи розвитку професії чи навпаки її занепад, слід звернути увагу на перспективи розвитку електричної енергії, тому що електрична енергія – це товар. Попит породжує пропозицію.

Запис у зошит електрична енергія – це товар.

Тому слід проаналізувати графіки споживання енергії в минулого, майбутнього і сьогодення.

(Слайд 4-7) дані діаграми взяті з сайту http://www.warandpeace.ru/ru/exclusive/view/49592/

Зверніть увагу і на те що на території нашої країни, зокрема в Хмельницьку, будують новий блок АЕС. Переглянувши ці графіки, зваживши всі за і проти можемо зробити висновок щодо перспектив розвитку енергетики і професії електромонтера. Також слід звернути увагу на те, що зниження споживання газу, нафти вугілля зумовлено тим що вони просто скінчаться.

V. Закріплення нового матеріалу, та застасування набутих знань.

(Слайд 8)

№ п/п Тема  
Всього З них на лабораторно-практичні роботи
1. Вступ  
2. Основи слюсарної справи  
3. Відомості із технічної механіки  
4. Організація технічного обслуговування та ремонту електроустаткування промислових підприємств    
5. Загальні відомості про електричні установки  
6. Основи електромонтажних робіт  
7. Будова, монтаж, технічне обслуговування та ремонт освітлювальних електроустановок  
8. Будова, технічне обслуговування та ремонт електричних апаратів  
9. Основи такелажних робіт  
10. Будова, монтаж, технічне обслуговування і ремонт електричних машин змінного та постійного струмів  
11. Будова, технічне обслуговування і ремонт трансформаторів  
Будова, технічне обслуговування та ремонт побутових приладів  
13. Будова, принцип роботи, технічне обслуговування та ремонт сонячних і вітрових енергоустановок потужністю до 50 кВт  
  Всього годин :  

Як видно на схемі курс дуже цікавий та обширний.

VI. Підбиття підсумків уроку та повідомлення домашнього завдання.

Підбивається підсумок уроку.

Домашнє завдання

Наши рекомендации