И ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в. Ами́нь. Днесь храм одушевле́нный и Вели́каго Царя́/ в храм вхо́дит/ Тому́ угото́ватися в Боже́ственное жили́ще.//

Днесь храм одушевле́нный и Вели́каго Царя́/ в храм вхо́дит/
Тому́ угото́ватися в Боже́ственное жили́ще.// Лю́дие, весели́теся.

Глас 6: ДАВАЙТЕ СПОЕМ КАК НА РОЖДЕСТВЕНСКОЙ СЛУЖБЕ!!!

Поми́луй мя, Бо́же,/ по вели́цей ми́лости Твое́й,/ и по мно́жеству щедро́т Твои́х// очи́сти беззако́ние мое́.

И ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в. Ами́нь. Днесь храм одушевле́нный и Вели́каго Царя́/ в храм вхо́дит/ Тому́ угото́ватися в Боже́ственное жили́ще.// - student2.ru

Стихи́ра пра́здника, глас 4, самогла́сна:

Днесь Боговмести́мый храм, Богоро́дица,/ в храм Госпо́день приво́дится,/ и Заха́рия Сию́ прие́млет;/ днесь свята́я святы́х ра́дуются,/
и лик А́нгельский та́инственно торжеству́ет./ С ни́миже и мы, пра́зднующе днесь,/ с Гаврии́лом возопии́м:/ ра́дуйся, Благода́тная, Госпо́дь с Тобо́ю,// име́яй ве́лию ми́лость.

И проч…

Ирмосы воскресного канона, глас 7 (7 глас имологический = стихирный):

(Катавасия – РОЖДЕСТВА – зри в отдельном файле)

Песнь 1: Ма́нием Твои́м/ на земны́й о́браз преложи́ся/ пре́жде удоборазлива́емое/ водно́е естество́, Го́споди./ Темже немо́кренно пешеше́ствовав Изра́иль,// пое́т Тебе́ песнь побе́дную.

Песнь 3: В нача́ле Небеса́/ всеси́льным Сло́вом Твои́м утвержде́й Го́споди Спа́се,/ и Вседе́тельным и Бо́жиим Ду́хом,/ всю си́лу их,/ на недви́жимем мя ка́мени// испове́дания Твоего́ утверди́.

Ектения малая, конда́к воскре́сный, глас 7:

Не ктому́ держа́ва сме́ртная/ возмо́жет держа́ти челове́ки:/ Христо́с бо сни́де, сокруша́я и разоря́я си́лы ея́./ Связу́ем быва́ет ад,/ проро́цы согла́сно ра́дуются:/ предста́, глаго́люще, Спас су́щим в ве́ре,// изыди́те, ве́рнии, в воскресе́ние.

Песнь 4: О́тча не́дра не оста́вль,/ и соше́д на зе́млю, Христе́ Бо́же,/ та́йну услы́шах смотре́ния Твоего́,// и просла́вих Тя, Еди́не Человеколю́бче.

:

Песнь 5: Нощь не светла́ неве́рным Христе́,/ ве́рным же просвеще́ние в сла́дости слове́с Твои́х./ Сего́ ра́ди к Тебе́ у́тренюю,// и воспева́ю Твое́ Божество́.

Песнь 6: Пла́вающаго в молве́ жите́йских попече́ний,/ с корабле́м потопля́ема грехи́,/ и душетле́нному зве́рю примета́ема,/ я́ко Ио́на, Христе́, вопию́ Ти:// из смертоно́сныя глубины́ возведи́ мя.

Ектения малая, конда́к пра́здника, глас 4, подо́бен: "Вознесы́йся":

Пречи́стый храм Спа́сов,/ многоце́нный черто́г и Де́ва,/ свяще́нное сокро́вище сла́вы Бо́жия,/ днесь вво́дится в дом Госпо́день, благода́ть совводя́щи,/ Я́же в Ду́се Боже́ственном,/ Ю́же воспева́ют А́нгели Бо́жии:// Сия́ есть селе́ние Небе́сное.

Песнь 7: Пещь о́троцы огнепа́льну/ дре́вле росоточа́щу показа́ша,/ Еди́наго Бо́га воспева́юще и глаго́люще:/ превозноси́мый отце́в Бог// и препросла́влен.

Песнь 8: Неопа́льная огню́ в Сина́и прича́щшаяся Купина́,/ Бо́га яви́ медленоязы́чному и гугни́вому Моисе́ови,/ и о́троки ре́вность Бо́жия/ три непребори́мыя во огни́ певцы́ показа́:/ вся дела́ Госпо́дня Го́спода по́йте,// и превозноси́те во вся ве́ки.

Песнь 9: Нетле́ния искуше́нием ро́ждшая,/ и всехитрецу́ Сло́ву плоть взаимода́вшая,/ Ма́ти неискусому́жная Де́во Богоро́дице,/ Прия́телище Нестерпи́маго,/ Село́ Невмести́маго Зижди́теля Твоего́,// Тя велича́ем.

Кано́н:

Песнь 1:

Кано́н Воскре́сный, глас 7:

Хор:

Ирмо́с: Ма́нием Твои́м/ на земны́й о́браз преложи́ся/ пре́жде удоборазлива́емое/ водно́е естество́, Го́споди./ Темже немо́кренно пешеше́ствовав Изра́иль,// пое́т Тебе́ песнь побе́дную.

Наши рекомендации