Ысқа мерзімді жоспар№4

Пәні: Дүние жүзі тарихы Сынып: 7 Мерзімі:
Тақырыбы: §4. Ү-Х ғ.ғ. арабтар. Ислам дүниесі мәдениетінің дамуы
Мақсаты: Ү-Х ғасырларда өмір сүрген араб феодалдық мемлекетінің құрылуы, саяси жүйесі, шаруашылығы және арабтардың бірігуі мен ислам дінінің таралуы туралы толық мағлұмат беру.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар оқулықпен өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады, тарихи ұғымдарды талдап, салыстырып, қорытынды жасау қабілеттері артады
Бағалау критерийлері: Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау
Әдіс-тәсілдер: Диалогтық оқыту, шахмат әдісі,
Сабақтың барысы:
Кезеңі Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Кіріспе   2 минут   Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Оқушылар оқу құралдарын дайындайды     Ауызша мадақтау     АКТ стикерлер
3 минут Оқушыларды топқа бөлу (түрлі түстер арқылы) Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады Жылдам отырған топқа 1 стикер беру Тақырыпқа байланысты суреттер
Таныстырылым   3 минут Тақырып бойынша түсінік беру Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді Стикерлер арқылы ынталандыру АКТ  
Негізгі бөлім   20 минут Джигсо әдісі Мәтінмен жұмыс Оқушы орындау керек Сұрақтар қояды, жауап береді   Белсенді топқа стикерлер Дүние жүзінің саяси картасы А4 форматтағы қағаздар
5 минут Жаңа сабақты қорытындылау Шахмат әдісі Дүние жүзінің саяси картасымен жұмыс Дәптермен жұмыс Стикерлер арқылы     Оқулық Тақырыпқа байланысты суреттер АКТ
2 минут Сергіту сәті Көңіл-күйлері көтеріліп, сабаққа деген ынтасы артады   Ауызша мадақтау   Интерактивті тақта  
Қорытынды   10 минут Суммативті бағалау 2 жұлдыз 1 тілек Рефлексия жасау Үйге тапсырма Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия   Жиынтық бағалау Рефлексия   Алма ағашы

Ысқа мерзімді жоспар№5

Пәні: Дүние жүзі тарихы Сынып: 7 Мерзімі:
Тақырыбы: §6. Ерте орта ғасырлардағы Орталық Азия жеріндегі феодалдық қатынастар.
Мақсаты: Оқушылар Эфталит мемлекеті, олардың шаруашылығы мен мәдениетін біледі, мемлекеттің ыдырау себептері туралы талдайды
Күтілетін нәтиже: Оқушылар оқулықпен өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады, тарихи ұғымдарды талдап, салыстырып, қорытынды жасау қабілеттері артады
Бағалау критерийлері: Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау
Әдіс-тәсілдер: Диалогтық оқыту, шахмат әдісі, орамал тастау
Сабақтың барысы:
Кезеңі Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Кіріспе   2 минут   Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Оқушылар оқу құралдарын дайындайды     Ауызша мадақтау     АКТ стикерлер
3 минут Оқушыларды топқа бөлу Сурет құрау арқылы Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады Жылдам отырған топқа 1 стикер беру Тақырыпқа байланысты суреттер
Таныстырылым   5 минут Үй тапсырмасын сұрау Орамал тастау Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді Стикерлер арқылы ынталандыру АКТ  
Негізгі бөлім   20 минут Джигсо әдісі Мәтінмен жұмыс Эфталит мемлекетінің әлеуметтік-экономикалық дамуы
Патриархтық қатынас үстем болды
Бақташылар жылқы мен қой өсірген Құлеңбегі кеңінен пайдаланылды
Сауда Ірі жер иелері Қауымдық жер
       
Оқушы орындау керек Сұрақтар қояды, жауап береді   Белсенді топқа стикерлер Дүние жүзінің саяси картасы А4 форматтағы қағаздар
5 минут Жаңа сабақты қорытындылау Шахмат әдісі Дүние жүзінің саяси картасымен жұмыс Дәптермен жұмыс Стикерлер арқылы     Оқулық Тақырыпқа байланысты суреттер АКТ
Қорытынды   10 минут Суммативті бағалау 2 жұлдыз 1 тілек Рефлексия жасау Үйге тапсырма Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия   Жиынтық бағалау Рефлексия   Білім ағашы

Наши рекомендации